КИЇВ (QHA) -

 

Засуджений в РФ український режисер Олег Сенцов заявив, що з 6 жовтня змушений припинити голодування, яке тримав понад 140 днів. Свою заяву Сенцов передав через адвоката Дмитра Дінзе.

За словами Сенцова, у відношенні до нього планували застосувати примусове годування.

— У зв'язку з критичним станом здоров'я, а також з початком патологічних змін у внутрішніх органах, найближчим часом заплановано застосування примусового годування. Моя думка при цьому вже не враховується. Нібито я вже не в змозі адекватно оцінювати рівень здоров'я і небезпеки, який йому загрожує. Насильницьке годування проводуть у рамках реанімаційних заходів з порятунку життя пацієнта. У цих умовах я змушений припинити своє голодування від завтра, тобто, з 6.10.18. 145 днів боротьби, мінус 20 кг ваги, плюс надірваний організм, але мета так і не досягнута. Я вдячний усім, хто підтримував мене, і прошу вибачення у тих, кого я підвів, — написав Сенцов у листі.

 

Раніше уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що Олег Сенцов припинив голодування. Денісова зазначила, що такий крок означає, що політв'язень знаходиться у критичному стані. Вона також вимагає прискорити процес її допуску до українського політв'язня.

Нагадаємо, у ФСВП Росії заявили, що Олег Сенцов припинив голодування. Політв'язень нібито погодився на прийом їжі після консультацій з російськими лікарями. Сенцов оголосив голодування 14 травня 2018 року. Його вимоги — відпустити українських політв'язнів.

QHA