БРЮССЕЛЬ (QHA) -

 

Незаконно засуджений в Росії український режисер Олег Сенцов став лауреатом премії Європарламенту "За свободу думки" імені Сахарова.

Про це повідомив кореспондент "Радіо Свобода" в Брюсселі (Бельгія) у своєму Twitter.

Таким чином, Олег Сенцов став першим в історії українцем, удостоєним премії Сахарова.

Церемонію нагородження проведуть у Страсбурзі (Франція) 12 грудня.

У шорт-листі премії, окрім Олега Сенцова, були середземноморські неурядові організації і марокканський активіст Зефзафі.

Президент України Петро Порошенко подякував на своїй сторінці у Facebook Європарламент за присудження премії Сахарова Сенцову.

— Дуже своєчасний і заохочуючий сигнал підтримки у вкрай драматичний момент життя українського патріота. Це визнання і високе святкування сміливості й стійкості Олега, зразок для усього світу боротьби за справедливість, гідність, європейські цінності та права людини.

Голова держави додав, що Україна бореться за його звільнення.

 

Сестра Сенцова Наталія Каплан зазначила, що ця премія допоможе політв'язню триматися і "знати, що про нього не забули".

— І так, це допоможе справі, як мінімум, триматися у полі зору політиків, адже ми розуміємо, що тільки вони зможуть витягнути Олега, — цитує Каплан журналіст Антон Наумлюк у своєму Facebook.

Європарламент вручає премію Сахарова "За свободу думки" щорічно. Її присуджують особам і організаціям, які захищають права людини та основні свободи. У минулому році лауреатами премії стала демократична опозиція і політв'язні Венесуели.
 

QHA повідомляло, що 27 вересня кандидатуру Олега Сенцова внесли до списку кандидатів на премію Сахарова. Його висунула найбільша політична фракція Європарламенту — Європейська народна партія (ЄНП).

Всього у 2018 році в Європарламенті запропонували висунути на премію 8 осіб і неурядових організацій, які захищають принципи демократії.

Міністерство закордонних справ (МЗС) Польщі вручить Олегу Сенцову премію Pro Dignitate Humana.

25 серпня 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив Сенцова до 20 років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму. Його звинуватили нібито у підготовці теракту.

QHA