МОСКВА (QHA) -

Російський омбудсмен Тетяна Москалькова звернулася до влади України з проханням "відпустити моряків екіпажу судна "НОРД".

Москалькова повідомила, що "дуже важко, коли до сфери прав людини вплітається політика".

За її словами, російська сторона робить усе можливе для якнайшвидшого повернення екіпажу судна.

— Я закликаю кожною клітинкою своєї душі українських колег: схаменіться. Дайте можливість повернутися людям в сім'ю, на свою землю. Дуже важко, коли до сфери прав людини вплітається політика, це завжди позначається на долях людей негативним чином, — заявила вона.

Тим часом, лідер маріонеткової влади анексованого Криму Сергій Аксенов повідомив, що члени екіпажу "НОРД" знаходяться на території російського посольства у Києві, вони забезпечені усім необхідним.

За його словами, він не може публічно говорити про це, однак заходи для повернення моряків "робляться".

Раніше заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін заявив, що екіпаж «НОРДу» знаходиться в посольстві РФ у Києві.

Карасін підкреслив, що Росія чекає «від київської влади справедливих рішень» у справі.

Нагадаємо, 26 березня українські прикордонники затримали риболовецьке судно-порушник під прапором Росії в частині українських вод Азовського моря. Під час огляду судна виявили рибальський трал і 5 тонн морепродуктів. Пізніше ФСБ відкрила провадження проти українських прикордонників за статтею про «викрадення судна повітряного або водного транспорту, або залізничного рухомого складу».

Джерело: ТАСС

QHA