КИЇВ (QHA) -

Міністр інфраструктури Володимир Омелян на брифінгу повідомив, що всі українські туристи, які не могли вилетіти з аеропортів декількох країн, повернулися додому.

За словами міністра, криза з туристами подолана і питання вирішене.

— Ми забезпечили повернення всіх українських громадян з Тунісу, Албанії, інших держав, — сказав чиновник.

Тим часом, в МЗС України констатували неналежну роботу деяких українських дипломатів і консулів під час масових затримок авіаперевезень. Як заявив держсекретар МЗС Андрій Заєць, не всі дипломати і консули належним чином відреагували на проблему із затримкою авіарейсів.

За його словами, у результаті масових затримок авіарейсів постраждало 1,5 тис осіб. Заєць закликав подорожуючих за кордон реєструватися у системі добровільної реєстрації громадян України.

Нагадаємо, з 29 червня сотні українських туристів були заблоковані в аеропортах декількох країн. По декілька годин, а то й діб люди очікували в аеропортах Тунісу, Албанії, Грузії, а також в аеропорту "Київ".

2 липня повідомлялося, що близько 160 українських туристів не можуть вилетіти додому з відпочинку в Пальма-де-Майорка. Виліт мала здійснити авіакомпанія Yanair. 2 липня також повідомлялося, що українські туристи, які більше доби провели в аеропорту албанської столиці Тирани через скасування своїх авіарейсів, вилетіли додому. Понад 200 українських туристів не змогли вилетіти з Шарм-еш-Шейха через затримку рейсів авіакомпанії YanAir.

QHA