МОСКВА (QHA) -

 

Від сьогодні, 1 жовтня, в Росії набуло чинності положення "Закону Ярової", який зобов'язує операторів зв'язку протягом півроку зберігати увесь інтернет-трафік користувачів за останні 30 днів.

Оператори зв'язку та інтернет-компаній зобов'язані зберігати текстові повідомлення, голосову інформацію, зображення, звуки, відео та інші електронні повідомлення користувачів протягом певного терміну — до шести місяців.

Планується, що ємність технічних засобів зберігання збільшуватиметься щорічно на 15% протягом п'яти років з дати їхнього введення в експлуатацію.

Згідно із затвердженими правилами, оператори зв'язку зберігатимуть передану користувачами інформацію на технічних засобах, які належать компанії, на території РФ.

Документ передбачає можливість за згодою ФСБ зберігати дані на ресурсах інших операторів зв'язку (наприклад, оператор Tele2 зберігатиме дані на ресурсах "Ростелекома").

Відзначимо, до набуття чинності зазначених положень, бізнес і держава активно обговорювали можливість пом'якшення вимог у частині обсягів і термінів зберігання даних.

 

З 1 липня оператори зв'язку та онлайн-сервіси в Росії почали зберігати листування і розмови користувачів за шість місяців.

Раніше компанія Viber заявляла, що в її користувачів у РФ почалися проблеми з доступом до додатку. За даними компанії, російські оператори зв'язку блокують доступ до низки серверів.

 

Джерело: Интерфакс

QHA