РИМ (QHA) -

Суд в Італії призначив дати п'яти засідань у справі українського нацгвардійця Віталія Марківа, якого звинувачують у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккелі на Донбасі. Про це повідомив посол України в Італії Євген Перелигін.

— 6 липня мало відбутися перше засідання суду і початися розгляд справи. Але цього ж дня подано позов проти держави Україна, тому суддя вирішив об'єднати розгляд цих справ і не розглядати справу Марківа. Вже призначена дата п'яти засідань, перше з яких відбудеться 14 вересня, наступне — 28 вересня, ще одне у жовтні й два — у листопаді, — зазначив він.

За словами Перелигіна, Марківа регулярно відвідує консул, оскільки він перебуває в італійській в'язниці вже більше року.

Посол підкреслив, що рішення у справі суддя може оголосити до кінця 2018 року.

QHA повідомляло, що 6 липня на півночі Італії у Павії відбулося судове засідання у справі Віталія Марківа. Українця звинувачують у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккелі й російського перекладача Андрія Миронова, а також у спробі вбивства французького фоторепортера Вільяма Ругелона під час військових дій біля Слов'янська (Донецька область).

Раніше декілька десятків активістів і побратимів Віталія Марківа з батальйону імені Кульчицького провели на Майдані Незалежності акцію із закликом звільнити українця. У рамках акції військовослужбовці також поклали квіти до пам'ятника Героям Небесної сотні на Майдані й пройшли маршем до посольства Італії.

Джерело: Інтерфакс-Україна

QHA