СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Підконтрольний Кремлю Верховний суд окупованого Криму розгляне апеляційну скаргу адвоката Олексія Ладіна на вирок кримськотатарському активісту Сулейману Кадирову.

Засідання «суду» призначено на 3 травня о 10:40.

QHA повідомляло, що "суд" в Криму оголосив вирок Кадирову, якого засудив до 2 років умовно, і заборонив на два роки вести громадську діяльність, у тому числі, в соціальних мережах.

Відзначимо, Кадирова звинувачували в порушенні ч. 2 ст. 280.1 КК РФ — "Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації". Більшості обвинувачених за статтею 280.1 закидають саме частину другу: їх судять за пости або репости у соціальних мережах. Кадиров не став винятком.

За версією обвинувачення, Кадиров у березні 2016 року зробив репост відеоролика якогось Дем'яна Демьянченка, який представлявся кримським татарином з Сімферополя і заявляв про створення батальйону «Крим» для звільнення непідконтрольних частин Донецької та Луганської областей України.

За декілька місяців під репостом з'явився коментар Кадирова зі словами: «Підтримую, Крим був, є і буде Україною». Обвинувачення базується на "експертизі", проведеній працівниками ФСБ, які доводять, що у коментарі Кадирова є заклик до порушення територіальної цілісності Росії.

5 жовтня 2016 року в будинку Кадирова провели обшук. Пізніше щодо нього було порушено кримінальну справу за звинуваченням у "сепаратизмі".

QHA