КИЇВ (QHA) -

Загальна кількість трудових мігрантів з України за 2015 — 2017 рр. склала 4 млн осіб, заявила на прес-конференції у Києві економіст Центру економічної стратегії Юлія Руда.

За її словами, найбільш популярними країнами трудової міграції українців є Росія і Польща.

— У нас вийшло 4 млн трудових мігрантів за 2015 — 2017 рр. ... Це не означає, що усі вони знаходяться за кордоном. Серед них одномоментно за кордоном перебувають 2,6 — 2,7 млн ​​осіб, — зазначила вона.

Руда зазначила, що Центр економічної стратегії запросив дані у Держприкордонслужби і виявилося, що з часу перепису населення — з 2001 року близько 6 млн 300 тисяч українців залишили територію країни.

— Що це за цифра? Це перетин кордонів, здійснений українцями в інші країни, і не було перетину назад, в Україну, — розповіла експерт.

За її словами, менше половини таких "виїздів без повернення" були здійснені в РФ (3 млн), решта — в країни Європейського союзу.

Тим часом, за 2015 — 2017 рр. з України виїхало близько 600 тис чоловік.

Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що незабаром в Україні відбудеться перепис населення. За його словами, це допоможе владі зрозуміти реальну ситуацію в країні, визначити проблеми розвитку і використання ресурсів.

QHA