КИЇВ (QHA) -

На окупованих територіях Донбасу перебуває 113 українських заручників, заявив на брифінгу глава Служби безпеки України Василь Грицак.

За словами Грицака, Росія блокує усі перемовини зі звільнення українців. Однак Україна готова на безпрецедентні кроки, щоб повернути додому всіх утримуваних осіб на Донбасі, в окупованому Криму і в Росії.

Грицак зазначив, що заручниками з 113-ти українців сепаратисти визнають тільки 24-х осіб.

— Сьогодні на непідконтрольній українській владі території ОРДЛО продовжують утримуватися 113 заручників, з яких підтверджено представниками ОРДЛО у рамках Мінського формату тільки 24 (ОРДО — 18, ОРЛО — 6)", — зазначив він.

Разом з тим, він додав, що Росія боїться "показати ті місця, де за надуманими звинуваченнями утримуються наші в'язні у нелюдських умовах".

— Однією з ключових проблем є недопуск міжнародних організацій на окуповані території, до місць, де утримуються громадяни України, — заявив глава СБУ.

Раніше Грицак, перебуваючи у Черкасах, заявив, що бойовики терористичного угруповання «ДНР» внесли керівника Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимира Рубана до списків для обміну заручниками.

Як писало QHA, раніше Василь Грицак заявив, що Володимир Рубан у змові з керівництвом ОРДО готував теракт у центрі Києва, в якому могли постраждати тисячі людей. Глава СБУ підкреслив, що теракт готували за вказівкою Росії.

Джерело: Цензор.нет, Гордон

QHA