МОСКВА (QHA) -

Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув'язнених на територіях обох країн. Про це сьогодні, 14 червня, заявила російський омбудсмен Тетяна Москалькова журналістам у Єкатеринбурзі.

— Ми обмінялися списками, у кожному списку по 34 людини. Перший наш спільний візит у рамках моніторингу тримання під вартою громадян Росії та України на територіях наших держав відбудеться в суботу, 16 травня, в Омську, — сказала вона.

За її словами, першим пунктом, який вона відвідає, стане СІЗО Херсона, де перебуває головний редактор «РИА Новости Украина» Кирило Вишинський.

Також Москалькова зазначила, що український омбудсмен Людмила Денисова планує відвідати українських політв'язнів Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Романа Сущенка, Станіслава Клиха, Миколу Карпюка, Дмитра Штиблікова та інших. Перший візит Денисової відбудеться в суботу, вона відвідає в Омську Дмитра Штиблікова.

За словами Москалькової, український обмудсмен має намір відвідати і політв'язнів в анексованому Криму, де в СІЗО Сімферополя утримуються громадяни України Володимир Балух, Володимир Дудка, Олексій Бессарабов, Євген Панов і Андрій Захтєй.

Раніше повідомлялося, що російська сторона запропонувала Людмилі Денисовій відвідати українського політв'язня Олега Сенцова після 22 червня.

Джерело: Інтерфакс-Україна

QHA