КИЇВ (QHA) -

Носієм інфекції дизентерії, через що до лікарні потрапили 94 особи з табору «Орлятко» Донецької області, стала співробітниця харчоблоку. Про це повідомила завідувачка відділенням епідеміологічних досліджень Донецького обласного лабораторного центру Вікторія Бочко.

Як стало відомо, всі отруїлися борщем і вівсяною кашею. Дітей заразили дизентерією Зонне, яка передається тільки від людей до людини. Співробітниця їдальні, яка була носієм дизентерії, брудними руками могла розкладати їжу дітям.

— Дизентерія дітям передалася з борщу по-українськи і вівсяної каші. Джерелом захворювання була співробітниця харчоблоку, як носій. Тобто, у неї не було клінічних проявів, а збудник в ній був присутній. Через те, що на підприємстві було безліч санітарних порушень, стало можливим зараження їжі, яку давали дітям, — розповіла Бочко.

Практично усіх дітей вже виписали з інфекційних відділень.

— У більшості дітей стан задовільний, можна сказати, більшість інфекційних стаціонарів готуються до виписки дітей. На сьогодні у нас залишаються 4 людини. Одна у Костянтинівці та 3 особи у Дружківці. Вони пізніше надійшли, тому закінчують курс лікування, і днями теж будуть виписані, — підкреслив обласний дитячий інфекціоніст Дмитро Яковенко.

Усім тим, хто отруївся в таборі, облдержадміністрація надасть безкоштовні путівки в інші бази відпочинку.

QHA повідомляло, що в дитячому таборі «Орлятко» у селі Соснове Донецької області отруїлися 60 дітей. Пізніше кількість госпіталізованих збільшилася до 94. Після вечері 60 дітей відчули нездужання, підвищення температури і нудоту. На момент отруєння на оздоровленні в таборі перебувало 134 людини.

Пізніше уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що у 15 дітей виявили дизентерію. Вона зазначила, що за фактом масового отруєння в таборі відкрили провадження.

Джерело: Радіо Свобода

QHA