КИЇВ (QHA) -

Координатор націоналістичної організації "C14" Сергій Мазур узятий під цілодобовий домашній арешт за напад на ромів на Лисій горі у Києві.

Таке рішення ухвалила суддя Голосіївського району Наталія Чередниченко.

За націоналіста заступилися народні депутати Ігор Луценко і Юрій Тимошенко, які повідомили суду, що готові взяти на поруки Мазура. Однак суддя відмовила їм у проханні.

Сам Мазур повідомив про те, що комунальне підприємство "Київблагоустрій" двічі просило "C14" прибрати територію, де був розташований ромський табір.

— Поселенці нападали на людей, що робила поліція — я вже неодноразово заявляв. Думаю, на них мають відкрити кримінальне провадження. До нас зверталися і з благоустрою двічі, щоб ми прибрали цю територію. Ми займалися також закриттям точок наркоторгівлі за погодженням, — сказав він.

На своїй сторінці у Facebook Мазур повідомив, що рішення суду є незаконним.

— Рішення незаконне. Так як навіть повторна підозра і всі інші клопотання були підписані прокурором, який не має до справи ніякого відношення ... Справедливість буде. Вірю, що скоро судитимуть ментів за погроми, а не нас, — написав він.

Раніше глава Нацполіції України Сергій Князєв пообіцяв, що поліція має зробити усе, щоб захистити ромів по всій території України.

Нагадаємо, у ніч з 20 на 21 квітня представники націоналістичної організації С14 вигнали ромів з табору на Лисій горі у Києві і спалили їхні намети.

Звістка про це викликала різку негативну реакцію у світі. Зокрема, міжнародна правозахисна організація Amnesty International вимагала від офіційного Києва розслідувати погром наметового містечка.

На думку організації, мішенню для таких нападів може стати і стає будь-яка людина: цигани, жінки, антикорупційні активісти, євреї, представники ЛГБТ, журналісти, художники, студенти, письменники.

QHA