ЛОНДОН (QHA) -

На російських серверах можуть зберігатися дані 87 млн ​​користувачів Facebook з усього світу, заявив колишній співробітник компанії Cambridge Analytica Крістофер Уайлі.

Він заявив, що його адвокат говорив з американською владою, включно з представниками Конгресу і Міністерства юстиції, які виявили бажання співпрацювати з ним.

— Багато людей мають доступ до даних. Вони можуть зберігатися у різних частинах світу, включаючи РФ, з огляду на той факт, що професор, який керував процесом збору даних, літав з Великобританії в Росію, — заявив Уайлі.

Відзначимо, що у березні навколо найбільшої інтернет-соцмережі світу спалахнув скандал після того, як ЗМІ повідомили, що британська компанія з аналізу даних Cambridge Analytica зібрала у 2016 році дані профілів 50 млн користувачів соцмережі Facebook без їхньої згоди.

Раніше засновник соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг вилучив декілька сотень акаунтів, які контролювало російське «Агентство інтернет-досліджень», так звана «фабрика тролів». Цукерберг підкреслив, що «фабрика тролів» неодноразово маніпулювала людьми в усьому світі, тому не можна було залишати акаунти у соцмережі.

QHA повідомляло, що керівництво компанії Facebook ввело нові правила, які мають протидіяти поширенню російської пропаганди у соцмережі. Організації, які розміщують політичну рекламу в соціальній мережі, мають проходити ідентифікацію.

Джерело: CNN

QHA