КИЇВ (QHA) -

Після остаточної заборони окупантами Меджлісу кримськотатарського народу щодо його членів в анексованому Криму посиляться репресії. Таку думку висловив активіст кримськотатарського національного руху Сінавер Кадиров у коментарі QHA.

— Ми очікуємо нової хвилі репресій, пов'язаних з тим, що 29 вересня, ми впевнені, вступить у силу рішення про заборону Меджлісу кримськотатарського народу (на цю дату призначено розгляд апеляції на заборону Меджлісу. - Ред.), оскільки вони вважають його «екстремістською організацією ». Однак Меджліс — це ціла структура, до якої входять тисячі людей. Тому ми очікуємо нових репресій щодо делегатів Курултаю та членів регіональних і місцевих меджлісів, а також Меджлісу кримськотатарського народу, — сказав Кадиров.

Нагадаємо, Верховний суд Російської Федерації 29 вересня розгляне апеляцію на рішення так званого Верховного Суду Республіки Крим на заборону Меджлісу кримськотатарського народу.

26 квітня так званий Верховний суд Криму заборонив діяльність Меджлісу на території анексованого півострова.

Україна має намір оскаржити рішення РФ про заборону Меджлісу кримськотатарського народу в Європейському суді з прав людини.

QHA