РІВНЕ (QHA) -

У ці спекотні дні на майдані Незалежності у Рівному працює «освіжаюча» рамка, біля якої завжди можна побачити багато людей. Сюди приходять як дорослі, так і діти. Рамку встановили ще минулого тижня, коли стовпчик термометра досягав вище 30 градусів тепла. Спека відійшла, тож рамку прибрали. А наприкінці цього тижня у Рівне повернулася спекотна погода. Тож рівняни знову можуть охолодитися під «душем».

Як пояснюють у ДСНС, систему встановили у центрі міста, бо там завжди спостерігається велике скупчення людей.

Окрім освіжаючого ефекту від струменів тонкорозпиленої прохолодної води, охочі отримують позитивні емоції, а також з радістю фотографуються. Водяна завіса дозволяє запобігти тепловому та сонячному ударам, а особливою перевагою конструкції є її мобільність, за допомогою чого її можна легко перемістити в будь-яке необхідне місце, зазначають рятувальники.

«Освіжаюча» рамка стоятиме протягом спекотного періоду.

Така система працює й в інших містах України – у Миколаєві, Києва, Коломиї, а також ще в одному місті Рівненської області – Вараші. Подібні рамки встановлюють у європейських країнах – в Іспанії, Португалії, Греції. Також на вулицях польських міст на початку літа встановлюють водяні завіси, які працюють на сонячних батареях – це дозволяє розпорошувати воду, коли стає задушно.

Нагадаємо, у парку «Перемога» у Дніпровському районі Києва на час спекотної погоди встановили чотири рамки з розпилювачем води. 

ФОТО: ГУ ДСНС у Рівненській області

QHA