СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Озброєні люди забороняють альпіністам підніматися в гори над Південним берегом окупованого Криму.

Альпіністів при цьому не затримують, однак перевіряють документи і забороняють підніматися на вершини. Свої дії вони пояснюють «перевірками» і «навчаннями».

Так, любителі активного відпочинку скаржаться, що їм не дозволяють пройти по одному з найпопулярніших відрізків Великої севастопольської стежки — від Ляспі до вершини Ільяс-Каю. Озброєні люди розвертають усіх ще на підйомі, дозволяють вийти тільки до скель Тишлар («Храм сонця»).

— На підйомі на Ільяс біля стежки сиділи двоє військових у формі. Сиділи біля багаття, хоча зараз пожежонебезпечний період. На стежці натягнули стрічку типу будівельної. Сказали: за неї не можна, навчання. Ми спустилися вниз (до Тишлару), хотіли забратися на пупиру, звідки хоч краєчок Фороса видно. Але нам не дали — там в кущах теж військові. Один сказав нам, що навчання триватимуть ще тижнів зо три, — розповіла жителька анексованого Севастополя Ксенія.

На скелях Уарч-Каю і Парусу над Форосом проводяться тренування скелелазів, однак у них також постійно перевіряють документи. Долати маршрут їм не забороняють, але ставити намети і влаштовувати багатоденні тренування не можна.

Окупанти заборонили також проходити популярну ділянку на Саричі (над трасою Севастополь — Ялта).

Президент федерації альпінізму і скелелазіння Севастополя Юрій Круглов зазначив, що такі перевірки документів створюють незручності.

— Протягом трьох тижнів у серпні я лазив на Балчик-Кая, яка знаходиться прямо над новою дачею в селищі Олива, де шестиметровий паркан прямо біля траси (Севастополь — Ялта). Зрештою, ми вилізли на новий маршрут, і там, нагорі, зустріли військових. Вони сказали, що людей не гальмують і не затримують, у тому числі й на Великій севастопольській стежці. І дійсно, люди йшли стежкою.

У Севприроднагляді підкреслили, що озброєні люди в горах — охоронці «державних» дач, і вони перебуватимуть в лісах і на маршрутах до 26 вересня — до зняття посиленого режиму.

В окупованому Криму побоюються, що скелелазіння і сходження маршрутами від Батиліману до мису Айя скоро зовсім закриють і не дозволятимуть навіть просто погуляти там.

QHA повідомляло, що так званий Держкомітет з реєстрації і кадастру окупованого Росією Криму працює над оформленням земельних ділянок для експлуатації Північно-Кримського каналу.

Джерело: Примечания

QHA