КИЇВ (QHA) -

Мер Віталій Кличко ще раніше сказав, що на сайті КМДА є карта розміщення законних МАФів, які платять і приносять дохід у бюджет міста. Також він наголосив, що більше року тому були опубліковані також і списки незаконних кіосків, які підлягають демонтажу.

Київська влада має зносити ларьки законним методом, а не робити це підступно, як вона це робить уночі з невідомими особами і поліцією, б'ючи людей, стверджує мер.

— Щодо Харківського масиву, то там стався внутрішній конфлікт між власником ринку і власниками МАФів, і влада до цього конфлікту не має ніякого відношення. Щодо ситуації біля метро Політехнічний інститут та інших об'єктів, де зносили МАФи, то тут ми діяли, діємо і діятимемо виключно у рамках закону. Ми повинні впорядкувати МАФи і місто не повинно бути ними хаотично перевантажене. І місто однозначно буде послідовно і наполегливо йти до своєї мети для упорядкування малих архітектурних форм у Києві,  відповів на запитання кореспондента QHA про варварське знесення кіосків у столиці заступник голови КМДА Петро Пантелєєв.

За словами посадовця, Київська адміністрація затвердила схеми комплексного розміщення МАФів по усіх районах столиці, попередньо узгодивши це з підприємцями і громадськістю. І ті МАФи, які не ввійшли в ці списки, будуть демонтувати.

— Щодо конфліктних ситуацій, то вони дійсно були спровоковані, в першу чергу, тими, хто не дає згоду нормально і цивілізовано прибрати МАФи. Ми будемо працювати над тим, щоб була більш злагоджена робота всіх підрозділів, залучених до знесення МАФів. А також над тим, щоб була тісна співпраця з поліцією. І ми будемо звільняти Київ від незаконних МАФів. Можливо  це виглядає неприємно, але щодо знесення малих архітектурних форм вночі, то, наприклад, роботи, які пов'язані з розміщенням техніки, зокрема на проїжджих частинах, краще робити тоді, коли немає інтенсивного руху, і ми нікому не заважаємо. Сміття теж вивозиться вночі, оскільки це зручніше. Тому це чисто технічні аспекти звільнення Києва від МАФів, бо перекрити вдень ​​вулицю і поставити на дорозі кран і заважати руху  це неправильно. І в цьому випадку були б скарги, що ми неправильно робимо,  зазначив заступник голови КМДА.

Він також зазначив, що кожен підприємець знає про стан свого кіоску, і він отримує припис про те, що МАФ потрібно прибрати. Тому київська влада пропонує підприємцям зробити це власними зусиллями, щоб потім не було пошкоджено майно.

— І ті конфлікти, які виникають це вже результат ігнорування підприємцями вимог київської міської влади прибрати МАФи, якими вони володіють. Ситуація не нова, і ми мотивацію цих людей розуміємо, але рішення прийняте, і частина МАФів, які не заважають і не розміщені з порушенням інженерних вимог залишаться. Ми навіть проводимо відповідні конкурси для того, щоб підприємці там працювали. Щоб ця галузь підприємництва вийшла з тіні і була легальною, а гроші, врешті-решт, потрапляли до бюджету міста, а не в кишеню операторів цього ринку, які мають тисячі таких МАФів. Тому ми таку роботу будемо продовжувати, але діяти виключно у рамках чинного законодавства, розповів Петро Пантелєєв.

Нагадаємо, вночі 15 грудня на столичній Оболоні розбили тракторний ринок. На його місці планують облаштувати сквер. У той же день МАФи знесли на вулиці Драйзера.

22 грудня біля станції метро «Політехнічний інститут» невідомі зруйнували кілька кіосків. При цьому постраждали двоє поліцейських і троє цивільних осіб.

Вранці 23 грудня бульдозери знесли ринок з кіосків на Харківському масиві. В результаті конфлікту при знесенні МАФів постраждали п'ятеро людей.

QHA