КИЇВ (QHA) -

На сьогодні Крим є однією з найгірших територій у світі для роботи журналістів. Про це розповіла голова Центру інформації з прав людини Тетяна Печончик у коментарі кореспонденту QHA.

— Фактично те, що ми бачимо за ці роки це те, що журналістика була видавлена ​​з Криму. Багато журналістів виїхало звідти, а ті, хто залишилися, або пішли з професії, або змушені були вдатися до якоїсь формі цензури, або просто перестали писати на політичні теми. Там зараз просто немає нормальної критичної збалансованої інформації в медіасфері, а багато інтернет-видань, які вже з материка продовжують писати про Крим, на території півострова блокуються, розповіла Печончик.

Вона зазначила, що незважаючи на те, що міжнародні журналісти можуть працювати на території Криму за наявності у них спеціального дозволу від української сторони, рівень висвітлення порушень прав людини на півострові у світових ЗМІ залишається на низькому рівні.

— Вони (журналісти, ред.) можуть приїздити до Криму і працювати там, але тільки якщо вони заїжджають через материкову територію України, і отримують спеціальний дозвіл від Державної міграційної служби. Нам відомі такі випадки, і нам здається дуже важливим, щоб ЗМІ інших країн посилали туди своїх кореспондентів, і вони висвітлювали ті репресії і розправи, які там відбуваються, і розповідали про це у своїх країнах. Але це дуже рідкісні випадки, і можна сказати, що зараз Крим перетворився на інформаційне гетто, про ситуацію в якому решта світу не знає і не має там своїх власних джерел, поділилася правозахисниця.

При цьому вона повідомила, що робота українських журналістів у Криму також пов'язана з багатьма ризиками, проте все одно залишається можливою.

Українським журналістам складно працювати у Криму, це пов'язано з ризиками, але це не неможливо, і неодноразово були випадки, коли туди їздили українські ЗМІ. Мені здається, що наші журналісти повинні туди їздити. Про це нас просять сім'ї людей, які стали політв'язнями, люди, які піддаються репресіям, переслідуванням, штрафам тощо, резюмувала Печончик.

Раніше QHA повідомляло, що за три роки після окупації Криму зафіксовано 44 випадки агресії щодо журналістів, які досі залишаються нерозслідуваними.

QHA