КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 8 березня, київський адвокат Ібрагім Татієв провів одиночний пікет перед центральним офісом Служби безпеки України на вулиці Володимирській, 33 у Києві з вимогою припинити тиск на мусульманські громади, повідомляє журналіст QHA.

Татієв з плакатами українською, російською та англійською мовами пікетував центральний вхід до будівлі СБУ, періодично змінюючи плакати з написами «СБУ провокує міжнаціональний і міжрелігійний конфлікти», «СБУ = КДБ?», «СБУ, досить лити воду на млин Росії» та іншими.

— Моя мета — привернути увагу громадянського суспільства країни до протиправних дій СБУ стосовно абсолютно демократичної, патріотичної організації — київського Ісламського культурного центру, — сказав Татієв у коментарі QHA.

Ібрагім Татієв — етнічний азербайджанець, випускник юридичного факультету Київського національного університету імені Т. Шевченка. У період президентства в Азербайджані Абульфаза Ельчібея Татієв обіймав посаду заступника генерального прокурора країни.

Нагадаємо, 5 березня співробітники прокуратури, СБУ і поліції вдерлися до книжкового магазину на території Ісламського культурного центру у Києві на вулиці Дегтярівській і винесли звідти декілька примірників видань, визнаних у 2012 році Приморським судом Одеси такими, що культивують насильство.

Обшуки, у результаті яких були виявлені ті ж видання, відбулися у помешканні бібліотекаря Всеукраїнської асоціації громадських організацій «Альраід», а також у приміщенні школи ІКЦ.

Муфтій Духовного управління мусульман України "Умма" Саїд Ісмагілов і глава ВАГО «Альраід» Сейран Аріфов заявили, що "вилучених" під час обшуку книг не було і не могло бути на території ІКЦ, і назвали обшук провокацією. Ісмагілов заявив про намір оскаржити дії силовиків у суді і порівняв їхні дії з переслідуванням мусульман в Росії Федеральною службою безпеки.

Про неприпустимість тиску на мусульманські громади заявили глава Меджлісу кримськотатарського народу, депутат Верховної Ради Рефат Чубаров і низка інших депутатів українського парламенту. Прокуратура Києва заявила про правомірність обшуків у приміщеннях ІКЦ і в приватних володіннях його співробітників.

QHA