КИЇВ (QHA) -

Голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний під час звіту ПФУ про роботу 2016 року повідомив про те, як його відомство виконувало бюджет і завдання, покладені на центральний орган виконавчої влади.

— 2016 року Пенсійним фондом забезпечено виплату пенсій 12 млн громадянам, а також призначено 397,5 тисяч нових пенсій. Двічі протягом року проведено підвищення розміру пенсій, при цьому розміри відповідних виплат зросли у понад 8 млн пенсіонерів. Мінімальна пенсія за віком виросла на 16%, а середня пенсійна виплата на 7,6%, поінформував він.

Зарудний також повідомив, що 2016 року була проведена верифікація пенсійних виплат Міністерством фінансів України та Державною аудиторською службою України. В результаті перевірки було підтверджено відсутність масових та системних порушень при здійсненні пенсійних виплат.

2016 року розпочато створення єдиної консолідованої бази даних про одержувачів пенсійних виплат і впровадження електронних пенсійних справ, чисельність яких сьогодні становить понад 200 тис. Для внутрішньо переміщених осіб впроваджені електронні пенсійні посвідчення, які одночасно є банківською платіжною карткою, розповів посадовець.

За словами Зарудного, в рамках реалізації завдань щодо поліпшення сервісу для пенсіонерів введено обслуговування громадян з питань призначення пенсій незалежно від місця їхнього проживання (реєстрації).

Для наближення місць обслуговування до одержувачів послуг органами Фонду ініційовано облаштування робочих місць із певним переліком послуг, які можуть надаватися в об'єднаних територіальних громадах. Також модернізовано реєстр застрахованих осіб Держреєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, в якому для всіх застрахованих осіб та одержувачів пенсійних виплат сформовані індивідуальні електронні карти, резюмував він.

Голова правління Пенсійного фонду України також повідомив, що в цих картах містяться дані про трудові відносини, стаж, заробітну плату, сплату страхових внесків, пенсійні виплати та виплати за іншими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Розпочато впровадження електронного обігу пенсійної документації, зокрема відомостей на виплату пенсій через банки. Розширено можливості дистанційного обслуговування громадян через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, — повідомив Зарудний.

Крім того, він поінформував про проведення оптимізації структури органів Пенсійного фонду. Зокрема кількість його територіальних управлінь (зі збереженням мережі пунктів обслуговування) скоротиться вдвічі, а штатна чисельність працівників зменшиться на 17,8%.

ФОТО: інтернет

QHA