КИЇВ (QHA) -

Під Кабінетом Міністрів України правозахисники зібрали «сніговий ком» з десятків звернень внутрішньо переміщених осіб, передає з місця події кореспондент QHA.

Незважаючи на те, що пішов уже четвертий рік конфлікту у Криму і на Сході України, у переселенців з цих територій залишається безліч проблем, які не вирішує держава. Серед них — проблеми з нарахуванням і відновленням пенсій і соціальних виплат; отриманням паспортних послуг; працевлаштуванням і житлом; свободою пересування. Щоб привернути увагу до потреб ВПО, активісти організували під стінами уряду акцію у форматі надання юридичних консультацій.

— Четвертий рік люди звертаються в наші організації з питанням щодо складності реалізації їхніх прав і свобод. Люди, які приїхали з Криму і Донбасу, потребують поліпшення життя і, на жаль, Кабінет Міністрів не тільки не знаходить антикризові рішення і не вирішує ці проблеми, але ще й погіршує становище, розповіла експерт громадської організації «Крим-SOS» Вікторія Савчук.

За три роки до правозахисних організацій «Крим-SOS», «Схід-SOS», «Донбас-SOS» і «Право на захист» надійшло 118 748 звернень від переселенців. З них 45 329 — лише за 2017 рік. Всі вони стосуються найгостріших проблем, з якими переселенцям доводиться стикатися регулярно. Часто вони стосуються перевірок місця проживання ВПО і списків СБУ.

Зараз переселенці оточені величезним колом перевірок, недовіри з боку держави. Але це громадяни України, які потребують допомоги і підтримки. Ставши переселенцем, вам потрібно сидіти і чекати, поки вас перевірять, доводити, що ви не порушували умов законодавства, постанов Кабміну. Замість допомоги їм держава робить все можливе, щоб обмежити їх, і створити вакуум нерозуміння того, що відбувається навколо цих людей, впевнена координатор з адвокації благодійного фонду «Право на захист» Дарина Толкач.

Зібраний з усіх звернень переселенців «сніжний ком» був переданий до Кабміну. Таким чином активісти хочуть привернути увагу уряду до перешкод, з якими стикаються громадяни України на новому місці проживання.

QHA