СІМФЕРОПОЛЬ / АК'СМЕДЖИТ (QHA) -

Члена Меджлісу кримськотатарського народу, учасника кримськотатарського національного руху Зейнура Якубова, який звинувачується "в участі у зборах забороненої на території РФ і в Криму організації", сьогодні відвідали силовики, повідомив перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял.

— Сьогодні кримські силовики відвідали ще одного учасника "засідання Меджлісу" 22 вересня у будинку в Ільмі Умерова, написав він.

Цієї п'ятниці, 21 жовтня, призначене судове засідання за цим звинуваченням.

Нагадаємо, 29 вересня 2016 року Верховний Суд Російської Федерації відмовив у задоволенні апеляції Меджлісу кримськотатарського народу на рішення так званого Верховного Суду Республіки Крим від 26 квітня 2016 року про визнання Меджлісу кримськотатарського народу «екстремістською організацією» і заборону його діяльності на території Російської Федерації, а також в окупованому Криму.

Україна і світова спільнота не визнали і жорстко засудили каральне рішення російського суду.

30 вересня вісьмох членів Меджлісу в окупованому Криму -Еміне Авамілєву, Ділявера Аккієва, Мустафу Маушева, Бекіра Мамута, Табаха Садихова, Шевкета Кайбуллаєва, Енвера Куртієва та Абдурамана Егіза — викликали у Головне управління з протидії екстремізму МВС Росії, де на них склали адміністративні протоколи за участь у «заборонених зборах». Пізніше кримські судді призначили їм штрафи.

ФОТО: інтернет

QHA