КЕРЧ (QHA) -

 

У Керчі зі схвалення місцевої влади під час будівництва Керченського мосту і житлових будинків могли використовувати токсичний пісок.

Про це заявив "Сегодня" еколог Олександр Соколенко.

За його словами, через це екологічна ситуація на окупованому півострові може погіршитися, аж до розмірів катастрофи в Армянську.

Масштаби загроз сьогодні оцінювати складно через окупацію Криму і політики окупаційної "влади", які можуть приховувати від місцевого населення інформацію про токсичні виробництва і ризики для екологічної безпеки.

— Щоб оцінити збиток або те, чи використовувався пісок з Нижньо-Чурбаського хвостосховища (спеціальна споруда для безпечного зберігання токсичних речовин) у Керчі, українській стороні потрібно провести слідчі дії або дослідження, які на місці здійснила б, наприклад, наша екоінспекція або поліція. Але доступу зараз туди немає.

Експерт зазначив, що пісок використовувався у Керчі не тільки під час будівництва Керченського мосту, але й під час будівництва під'їздів до цього об'єкта.

— Робилося це теж насипом. Відповідно, при цьому використовувалося багато піску. Але 100% гарантії ми дати не можемо, що під час цих робіт йшов пісок саме з якогось конкретного хвостосховища. Однак ризик такий є, тому що окупаційна "влада" про безпеку людей думає в останню чергу.

 

Нагадаємо, у серпні в Криму заявили про завершення будівництва опор залізничної частини Керченського мосту. На мосту будують дві колії для руху пасажирських і вантажних поїздів з Кубані на анексований півострів і у зворотному напрямку.

QHA писало, що 1 жовтня Керченський міст відкрили для руху вантажного транспорту. До цього вантажі в анексований Крим з Росії поставлялися через Керченську поромну переправу. За оцінками Росавтодору, за добу Керченським мостом зможуть проїжджати близько 700 фур.

 

Джерело: Сегодня

QHA