КИЇВ (QHA) -

Під час бойових дій в районі Іловайська і навколишніх сіл було знищено 600 з 1800 приватних будинків і пошкоджено 116 багатоповерхових будинків.

Про це йдеться у доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини Фіони Фрейзер.

Фрейзер відзначила, що працівники місії ООН безпосередньо прибули в Іловайськ і опитали близько 80 цивільних осіб, які повідомили про порушення.

Згідно зі звітом ООН, протягом боїв за Іловайськ загинуло 366 і було поранено 429 українських військових, ще близько 300 потрапили у полон і зникли безвісти. Також загинуло щонайменше 36 цивільних осіб.

За даними моніторингової місії, у боях брали участь російські війська, які також порушували міжнародне гуманітарне право. Зокрема, зафіксовані факти катувань полонених і жорстокого поводження з ними.

Фрейзер вважає, що порушення прав цивільних під час бойових дій під Іловайськом потрібно ретельно розслідувати.

— Минуло чотири роки після подій у Іловайську, сторони конфлікту зробили обмежені кроки для розслідування повідомлень про порушення міжнародного права, прав людини і гуманітарного права, особливо скоєних стосовно цивільного населення, — заявила Фрейзер.

Нагадаємо, Іловайська трагедія сталася у серпні 2014 року. Внаслідок раптового вторгнення 24 – 25 серпня 2014 року регулярних підрозділів Збройних Сил РФ, у котел потрапили батальйони "Донбас", "Дніпро-1", батальйони МВС "Херсон", "Світязь", "Миротворець", "Шахтарськ", а також зведена рота 93-ї і 17-ї бригад ЗСУ.

Втрати української армії під Іловайськом стали одними з наймасштабніших за увесь час бойових дій на Сході України.

Як повідомляло QHA, представник громадської організації «Правозахисна Група «Січ» Віталій Погосян повідомив, що українські бійці, які стояли на бойових позиціях в Іловайську, потрапили у котел через прорахунки Генерального штабу Збройних сил України.

Джерело: УНІАН, Захід.net

QHA