БІЛОГІРСЬК (QHA) -

 

Сьогодні вранці, 11 жовтня, проведено обшуки у Білогірську.

Як повідомив у своєму Facebook активіст Риза Асанов, оперативні дії проводили у приміщенні по вул. Індустріальна, 15, яке належить кримському татарину Аліму Крошу.

Це приміщення Алім Крош здає шляховикам компанії «Вад», яка займається будівництвом траси «Таврида».

За даними Ризи Асанова, оперативні дії проводила "Федеральна міграційна служба" (ФМС) Росії, нібито для виявлення незаконних мігрантів з Вірменії та Азербайджану, а також з Донецька і Луганська.

— До Аліма Кроша у ФМС претензій немає. Для з'ясування законного перебування на території Криму, а також наявності дозволів на роботу, затримано 45 – 50 чоловік, — повідомив Риза Асанов.

Активіст опублікував відео, зняте під час обшуків.

 

13 вересня російські силовики прийшли з обшуками в будинок активіста "Кримської солідарності" Османа Белялова. На момент обшуку Белялова вдома не було. Після обшуків затримали двох стримерів і батька Белялова. Незабаром їх відпустили.

Увечері активіст "Кримської солідарності" вийшов на зв'язок. Його визнали винним у правопорушенні адміністративного кодексу РФ за статтею "пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики і символіки екстремістських організацій". Белялова засудили до п'яти діб арешту. 19 вересня Белялов вийшов з ізолятора тимчасового тримання у Сімферополі.

 

Після анексії Криму окупаційна влада проводить обшуки у цивільних активістів, членів Меджлісу кримськотатарського народу, активістів кримськотатарського національного руху, а також мусульман, яких підозрюють у зв'язках із забороненою в Росії організацією "Хізб ут-Тахрір".

QHA