КИЇВ (QHA) -

Під Львовом у смт. Рудне спалили табір ромів. Про це повідомили у відділенні комунікації поліції Львівської області.

— Зараз на місці події перебувають слідчі, встановлюють обставини пожежі. Попередньо відомо, що 9 травня сталася пожежа в таборі циган, у результаті чого повністю згоріло майно людей. За цим фактом відкрито кримінальне провадження і, відповідно, внесені дані до ЕРДР, — відзначили у поліції.

У свою чергу, омбудсмен Людмила Денисова направила запит керівництву Головного управління Нацполіції (ГУ НП) у Львівській області з вимогою вжити заходів реагування щодо цієї події.

Вона зазначила, що через пожежу жителі табору змушені були залишити свої поселення.

— У той же час викликає занепокоєння уповноваженої з прав людини продовження тенденції до збільшення кількості інцидентів на ґрунті нетерпимості у відношенні до представників циганської національної меншини. Так, на контролі уповноваженого продовжують перебувати провадження у спаленні табору ромів на Лисій горі у Києві радикально налаштованими особами. На думку уповноваженого, такі прояви ксенофобії потребують особливої ​​уваги з боку правоохоронних органів, зокрема більш ретельного розслідування, а також вжиття заходів превентивного характеру щодо недопущення таких випадків у майбутньому, — додали у прес-службі омбудсмена.

QHA повідомляло, що представники націоналістичної організації С14 вигнали ромів з табору на Лисій горі і спалили їхні намети. Частина ромів залишила парк, але частина залишилася. Координатор організації С14 Сергій Мазур заявив, що «після переконливих законних аргументів інші теж вирішили піти із забороненої території».

Джерело: УНН

QHA