КИЇВ (QHA) -

Активісти з громадської організації КримSOS створили під стінами посольства Російської Федерації 3D-малюнок-інсталяцію, який нагадує глибоку і туманну прірву. Таким чином проходить підготовка до традиційної щомісячної акції «Де Ервін?». Фотографії ще незакінченої інсталяції, над створенням якої працює виходець із Криму, вже з'явилися в інтернеті.

Як відзначили в організації, малюнок символізує роботу репресивної машини РФ, яка безпідставно кидає людські життя до «глибокої прірви». Туман же — свідома бездіяльність у пошуку зниклих безвісти людей у Криму, серед яких велика кількість кримських татар.

Зазначимо, з 2014 по 2016 рік у Криму зазнали насильницьких зникнень 43 особи. З них 17 були звільнені, 19 не знайдені та вважаються зниклими безвісти, шестеро знайдені мертвими і ще двоє людей були виявлені в місцях позбавлення волі та потім засуджені за політичними мотивами.

Як повідомляло раніше QHA, 24 березня 2017 року, на вже традиційній акції на підтримку людей, які зникли безвісти в окупованому Криму, активісти назвали прізвища людей, які мали відношення до насильницьких зникнень.

Нагадаємо, що акція «Де Ервін?» у підтримку кримського татарина Ервіна Ібрагімова, який зник у Криму в травні 2016 року, вперше відбулася 25 липня минулого року. Відтоді вона щомісяця проводиться активістами громадських організацій, кримськими татарами і небайдужими українцями. Вони звертаються до влади РФ з питанням про місцезнаходження зниклих кримчан і вимагають розслідування зникнень.

ФОТО: інтернет, Reyana Bakşış

QHA