КИЇВ (QHA) -

Під урядовими будівлями в центрі Києва сьогодні, 6 вересня, проходять одночасно три акції, повідомляє з місця подій кореспондент QHA.

Відомо, що першими почали мітингувати під Верховною Радою активісти за легалізацію нерозмитнених авто. Вони заблокували урядовий квартал автомобілями з іноземними номерами. Водії почали збиратися ще з ночі. За їхніми словами, планується перекриття вулиць Інститутської, Грушевського і Лютеранської. Очікується участь в акції понад 3 тисячі авто.

Зранку до Кабінету міністрів України також прийшли представники профспілки працівників підприємства «Укрнафта». Будучи одним з найбільших платників податків в Україні, підприємство, за словами активістів, рухається до енергетичної та технологічної катастрофи.

— Цього року закінчується дев'ять ліцензій на видобуток газу. Служби за два роки подали позови в державну геологічну службу, щоб отримати право на видобуток, але отримали відмову. У суді підтвердили можливість працювати в надрах, але нам так і не дали дозволу. 2018 року буде катастрофа для нашого підприємства, хоча ми одні з найбільших платників податків. Це може призвести до енергетичної та технологічної катастрофи. У нас є заборгованість, але вона історична. Держава не давала нам можливості платити податки. Ми повинні нарощувати видобуток. Ми вимагаємо законного права на свою роботу, — заявив зі сцени представник профспілки «Укрнафти» Володимир Прокоп'єв.

Як повідомлялося, «Укрнафта» з початку 2017 року зупинила видобуток на дев'яти родовищах через непродовження спеціальних дозволів на користування надрами. 2018 року закінчується термін дії ще 27 ліцензій «Укрнафти», 2019 року — ще 22.

Державна служба геології та надр відмовляється продовжувати ці ліцензії, посилаючись на наявність податкового боргу «Укрнафти». У свою чергу, в компанії вважають, що Держгеонадра ігнорують судове рішення, що набуло законної чинності, згідно з яким наявність податкового боргу не є підставою для відмови у видачі або продовженні ліцензії.

Паралельно біля Кабміну проходить акція «Снігова куля проблем переселенців». Журналіст зазначає, що через масовість двох інших акцій голоси переселенців не можна почути.

QHA продовжує стежити за розвитком подій в урядовому кварталі Києва.

QHA