ВІННИЦЯ (QHA) -

Печерський районний суд Києва частково задовольнив позов скандального екс-поліцейського з Вінницької області Антона Шевцова про захист честі, гідності та ділової репутації.

Йдеться про матеріал місцевого новинного сайту «20 хвилин» із назвою «Гайда: Шевцов — агент ФСБ і у п'ятницю тікатиме з України». Голова вінницького «Автомайдану» Таїса Гайда в коментарі виданню заявила, що «пан Шевцов є агентом ФСБ і був завербований під час того, як залишився у Криму. У лютому 2014 року він займався евакуацією кримського "Беркута" з Києва».

У рішенні суду йдеться про те, що опублікована інформація не відповідає дійсності та принижує честь і гідність Антона Шевцова. Тому суд зобов'язав відповідачів спростувати інформацію і сплатити за 1102 гривні і 42 копійки судового збору.

Цю інформацію Антон Шевцов оприлюднив на свій сторінці у Facebook.

У свою чергу Таїса Гайда обурена подібним рішенням Феміди. Вона, як і раніше, вважає Шевцова зрадником і «сепаром» і розмірковує над апеляцією.

— Шевцов виграв суд, тепер я повинна вибачитися перед ним, каже Гайда. А ще Шевцов погрожує мені в'язницею. Так ось що я хотіла йому сказати: я не зраджую своїй країні переходом до окупантів з надією отримати тепле місцечко, і коли відмовляють, не перебігаю назад. Тому, Антоне Шевцов, я вважаю, що ти зрадник України і сепар, який просто користується заступництвом високих чинів і продажністю прокуратури та СБУ, які закрили справу. Ніщо і ніколи не змусить мене визнати, що це не так. 42 перетини окупованого Криму, фейкова довідка про службу у Луганськ-1 і робота в окупованому Криму з перечікування, коли у нас все вляжеться, в той час як гинули наші найкращі хлопці, для мене є ознакою зради Україні. Я перед зрадниками не вибачаюся. Тому що ніколи б собі такого не пробачила. Навіть під загрозою в'язниці.

Активістка організувала акцію «30 срібняків для зрадника», ідея якої полягає в тому, щоб зібрати 1102 гривні і 42 копійки дрібними монетами і віддати особисто Антону Шевцову.

На мій приємний подив, люди дуже активно приєдналися до моєї ініціативи і передають монети номіналом 1, 2 і 5 копійок, каже Гайда. Це спосіб показати, що я не самотня у своїх судженнях, незалежно від рішення суду. Більше того, надходять пропозиції про відкриття пунктів прийому монет в інших містах, багато хто передає дрібноту поштою. За попередніми підрахунками, зібрана сума важитиме близько 170 кілограмів.

Нагадаємо, що в березні 2016 року у Вінниці розгорівся серйозний громадський бунт проти призначення на посаду начальника ГУ Національної поліції області Антона Шевцова.

В обласному управлінні Служби безпеки України заявляли про контакти Шевцова з ФСБ на території анексованого Криму та підривної діяльності проти України.

Уже за місяць прокуратура закрила кримінальне провадження у справі Шевцова, мотивуючи своє рішення статтею 284 Кримінально-процесуального кодексу, а саме  відсутністю складу злочину.

Кількома днями пізніше екс-начальник управління Національної поліції у Вінницькій області Антон Шевцов заявив, що судитиметься з тими, хто звинувачував його у державній зраді.

Сьогодні Антон Шевцов продовжує домагатися у суді поновлення на посаді для того, щоб звільнитися з лав Нацполіції за власним бажанням.

ФОТО: інтернет

QHA