КИЇВ (QHA) -

Процес надання автокефалії Українській Православній Церкві розпочався, заявив архієпископ Даниїл (Зелінський) під час зустрічі з Президентом України Петром Порошенко.

За словами архієпископа, це питання вже вирішене.

Як зазначив архієпископ, він і його місія представляють Вселенського патріарха Варфоломія і Священний Синод Вселенської патріархії.

— Ми приїхали з надзвичайною місією. Ми представляємо особисто Вселенського патріарха Варфоломія і одночасно Священний Синод Вселенської патріархії, щоб продовжити роботу над уже вирішеним питанням. Процес надання автокефалії Українській Православній Церкві розпочався. Ми на прямій, що веде до фінішної лінії.

Владика Даниїл підкреслив, що, всупереч представленої у деяких ЗМІ інформації, вони приїхали не для поділу Православ'я в Україні, а навпаки — принести бажане об'єднання.

У свою чергу, єпископ Іларіон (Рудник) зачитав послання Вселенського патріархату про призначення екзархів в Україну і передав його Президенту Петру Порошенко.

Екзархи також відзначили, що вже заплановано низку зустрічей з представниками релігійних організацій і чиновників.

У свою чергу, Петро Порошенко заявив, що українці сотні років молилися, щоб мати свою православну церкву.

— Приємно, що ми разом за останні три роки пройшли цей шлях і вийшли на фінішну пряму. Це дуже приємна новина.

Президент акцентував, що афтокефалія стане символом єдності українського народу.

Як писало QHA, 31 серпня Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що має намір надати Українській православній церкві автокефалію.

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що Україна як ніколи близька до появи власної помісної церкви. Він звернувся до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія з проханням видати томос про автокефалію Української православної церкви. Це рішення підтримала Верховна Рада.

Джерело: 5 канал

QHA