ХЕРСОН (QHA) -

Підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) провели дегазацію на території Каланчацького і Чаплинського районів Херсонської області у зв'язку з хімічними викидами на заводі «Кримський титан» в окупованому Криму. Про це повідомили у прес-службі Головного управління ДСНС у Херсонській області.

Так, співробітники ДСНС обробили територію площею 2,5 гектара автодоріг до населених пунктів с. Ставки і с. Каїрка Каланчацького району, а також дахи будинків КПВВ «Каланчак» і «Чаплинка».

— Усього від початку робіт оброблено 194 км автодоріг і 2,5 га території, будівлі КПВВ «Каланчак» і КПВВ «Чаплинка».

ДСНС цілодобово моніторить ситуацію в регіоні, а також надає допомогу в перевезенні дітей з села Каїрка Каланчацького району в оздоровчі табори Скадовська.

— 9 вересня хіміко-радіометрична лабораторія Міжрегіонального центру швидкого реагування провела хімічну розвідку в центральній частині с. Олександрівка і в центральній частині с. Преображенка. За результатами аналізу небезпечних речовин не виявлено.

Біля КПВВ «Каланчак» і «Чаплинка» ДСНС розгорнула два пункти надання допомоги населенню.

Нагадаємо, заступник директора «Кримського титану» Андрій Доганов заявив, що завод, на якому стався викид хімічної речовини, призупинив роботу. Він зазначив, що усю воду, яку використовували на виробництві, направлять до кислотонакопичувача.

Раніше, 3 вересня українські прикордонники Херсонського загону виявили наявність хімічних речовин у повітрі біля адміністративного кордону з анексованим Кримом. Прикордонники поінформували місцеві органи самоврядування, ДСНС та інші правоохоронні органи про цей факт і внесли зміни в організацію служби прикордонних нарядів.

QHA