СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

Російські силовики посилили заходи безпеки поблизу будівлі підконтрольного Кремлю "Київського районного суду" Сімферополя, де сьогодні, 27 листопада, обирають запобіжний захід полоненим у Керченській протоці українським морякам.

До будівлі "суду" під'їхали "поліцейські", "пристави" і російський ОМОН, пишуть "Крым.Реалии".

На засідання пустили тільки російські ЗМІ, повідомив кримськотатарський активіст Риза Асанов.

— Спочатку було оголошено, що засідання буде відкритим і всі, хто бажає, пройде. Потім оголосили, що "суди" проводитимуть у трьох залах. Відстоявши свою чергу, я підійшов, на мене дуже дико подивилися і запитали: "ви є у списках?". Я кажу: "які списки?". Мені повідомили, що "судовий виконавець" сказав, що вхід тільки російським журналістам і тим, хто є у списку. Потім я показав своє посвідчення, виписане польською організацією. Але це, як ніби я бику показав червону ганчірку. Вони забігали, заметушилися і у підсумку сказали, що вас тим більше (не впустять, — ред.) — повідомив Асанов.

 

Обирати запобіжний захід для українських моряків будуть протягом трьох днів, зазначив у коментарі "Громадському" адвокат Едем Семедляєв.

— Одну групу судитимуть сьогодні, другу завтра, третю — поранених моряків — у Керчі, але коли не ясно поки що.

 

Раніше повідомлялося, що під будівлю "суду" у Сімферополі прийшла велика кількість кримськотатарських активістів. Також прибули російські пропагандистські телеканали.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав співвітчизників прийти на цей "суд" і підтримати затриманих ФСБ українських моряків.

У ФСБ заявили, що допитали українських полонених моряків. На відео, опублікованому ТАСС, зафіксовано, що українці нібито визнали "факт порушення кордону Росії". У ВМС відзначили, що моряки давали неправдиві свідчення, оскільки на них здійснювався тиск.

 

Джерело: Крым.Реалии, Громадське

QHA