СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

На сьогодні близько 10 тис кримчан потребують переселення зі старого житла у нове. Про це стало відомо після звіту так званого голови "Мінбуду" окупованого Криму Сергія Кононова.

Для реалізації програми з розвитку житлового будівництва російській владі треба витратити 21 млрд рублів. Під час засідання окупантів з'ясувалося, що місцеві чиновники за час анексії подавали фальшиві списки малозабезпечених кримчан, які не можуть придбати собі нове житло самостійно.

— Усі відомості, надані до нашого міністерства, які ми ще з 29 грудня двічі просили уточнити, були фіктивними. Ми зрозуміли, наскільки «ефективно» була проведена робота, — розповідає так звана міністр праці і соцзахисту Олена Романовська.

Поки, за даними кримських чиновників, критично потребують поліпшення житлових умов 268 сімей півострова. При цьому, такі цифри стосуються тільки Армянська, Красноперекопська, Сімферопольського, Роздольненського і Чорноморського районів, куди окупанти приїхали з перевіркою вперше за три роки.

Погано в Криму йдуть справи і з дитячими садами, які Росія обіцяла побудувати на півострові, починаючи з 2014 року. За словами так званого заступника начальника Служби капітального будівництва Криму Михайла Головушкіна, підрядники не виконали свої зобов'язання і не побудували дошкільні установи в десятках кримських міст, включаючи Ялту, Євпаторію, Судак, Джанкой і навіть столицю анексованого півострова Сімферополь.

— У грудні 2017 року об'єкти мали бути здані в експлуатацію. За низкою контрактів у нас до цих пір не виконані зобов'язання. Сума неповернених авансів становить понад 500 млн рублів, — розповів він.

При цьому окупанти акцентують, що підрядники, які не виконали замовлення, приїхали з Росії: Москви, Казані і Сергієва Посада.

Нагадаємо, що окупанти в Криму не сильно піклуються про бюджетників і пільговиків — головні опори російської влади на півострові. Тільки у цьому році «влада» розповіли про величезні борги по зарплаті. Низький рівень соціального захисту змушує жителів Криму вдаватися до хитрощів, щоб вижити. При цьому на будівництво нового терміналу аеропорту в Сімферополі, який відкривається у квітні, російська влада витратила більше 30 млрд рублів.

Раніше QHA повідомляло, що окупанти виганяють кримських бюджетників на акції проти санкцій США.

Джерело: Кримінформ

QHA