ВЕРХНЬОУРАЛЬСЬК (QHA) -

Російські правоохоронці етапували політичного в'язня Станіслава Клиха до колонії Верхньоуральська, розповів адвокат Ілля Новіков. У зв'язку з тим, що в цьому місті є лише один виправний заклад — Верхньоуральська крита тюрма №1, адвокат припустив, що саме там українцю і належить відбувати покарання.

Новіков зазначив, що на даний момент жодних відомостей про стан Станіслава Клиха немає.

— Станіслава Клиха етапували у Верхньоуральськ... Судячи з усього — до сумнозвісної «Верхньоуральської критки». Список знаменитих в'язнів у неї такий, що можна визнати об'єктом ЮНЕСКО, але сидіти там від цього не легше. Про поточний стан Клиха нічого не відомо, сподіваємося отримати інформацію наступного тижня.

Довідка. Верхньоуральська крита тюрма була побудована 1905 року. Одним з перших відомих в'язнів у ній був декабрист Микола Бестужев. Пізніше, 1934 року, приміщення в'язниці стало використовуватися як політичного ізолятора НКВС. У цей період там утримувалися «зрадники компартії» Григорій Зінов'єв, Лев Каменєв, екс-головний редактор «Комсомольської правди» Олександр Слєпков, літератор Дмитро Марецький. Туди ж був відправлений і Карл Радек колишній секретар Комінтерну, який пізніше загинув у бійці із заарештованими співробітниками НКВС, будучи переведений до них у камеру навмисне. Варто згадати, що, за деякими даними, після Другої світової війни саме до Верхньоуральської колонії разом із групою заарештованих нацистів була доправлена ​​двоюрідна сестра Адольфа Гітлера, де і утримувалася до самої смерті.

Адвокат Ілля Новіков також поділився новими відомостями про в'язня Миколу Карпюка. За його інформацією, українець відмовився від роботи в легендарній російській колонії «Владимирський централ», у зв'язку з чим йому можуть посилити режим утримання.

Микола Карпюк не менш відомому Владимирському централі принципово відмовився від роботи. Він і раніше говорив мені, що працювати в Росії не буде. У зв'язку з цим йому збираються посилити, а можливо, вже посилили режим утримання. Консул планує відвідати його найближчим часом.

Як раніше повідомляло QHA, спецслужби РФ викрали Миколу Карпюка у березні 2014 року в Чернігівській області, а Станіслав Клих був затриманий у серпні того ж року в Орлі (РФ). 26 травня 2016 року на судилищі у Чечні Карпюк та Клих були засуджені до 22,5 і 20 років ув'язнення відповідно. Російське слідство вважає, що вони, будучи членами УНА-УНСО, в 1990-х роках воювали у Грозному проти російських військових.

Політичного в'язня Кремля Миколу Карпюка, засудженого у Грозному «за участь у військових діях на боці чеченських бойовиків», на початку січня цього року етапували до знаменитої колоніх «Владимирський централ».

В кінці листопада 2016 року незаконно утримувані в Росії Станіслав Клих і Микола Карпюк зібрали і передали через українське консульство в Ростові-на-Дону всі необхідні документи для підготовки позову до Європейського суду з прав людини.

Російський правозахисний центр «Меморіал» визнав Карпюка і Клиха політв'язнями.

ФОТО: інтернет

QHA