СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Судовий процес над заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтемом Чийгозом у анексованому Криму добігає кінця, і головна інтрига — це термін ув'язнення, який призначать обвинуваченому.

Про це заявив адвокат Микола Полозов, передає 112.ua.

За словами адвоката, незважаючи на всі зусилля захисту, вирок Чийгозу буде обвинувальним.

— Справа Ахтема Чийгоза вже підходить до свого завершення. Захист у фінальній стадії долучила ряд доказів, які стосуються контексту. Це публікації ЗМІ тих днів, 25-26 лютого 2014 року, з яких випливає, що, як представлено в обвинуваченні, чи не агресивний натовп щось мала намір захопити, а прихильники проросійських поглядів за день до подій уже блокували будівлю ВРАР Крим, вже здійснювали заклики до зміни територіальної цілісності РФ. Нам в суді було важливо показати саме контекст. Ми задоволені тим, що суд долучив ці докази... Незважаючи на те, що відсутні будь-які докази його провини, вирок буде обвинувальний. Головна інтрига скільки йому дадуть. Йому загрожує від 4 до 10 років.

Полозов також додав, що захист планує перейти до судових дебатів, після чого суд має винести вирок. За прогнозами адвоката, вирок буде в кінці літа або на початку осені.

Як повідомляло QHA, в ході 150-го судового засідання у «справі» Ахтема Чийгоза захист заявив низку клопотань про притягнення як доказів письмових документів — повідомлень ЗМІ, датованих 25 та 26 лютого 2014 року.

Нагадаємо, Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року та вже більше двох років утримується у слідчому ізоляторі Сімферополя за звинуваченням в організації масових заворушень перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року, де проходив мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Справу Чийгоза суд розглядає в рамках сфальсифікованої «справи 26 лютого».

ФОТО: QHA

QHA