СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Адвокат Микола Полозов подав скаргу в підконтрольний Кремлю Київський районний суд окупованого Сімферополя у зв'язку із відмовою про надання матеріалів слідства за фактом смерті ветерана кримськотатарського руху Веджіє Кашка. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

— Мною до Київського районного суду Сімферополя подана скарга у порядку ст. 125 КПК РФ на незаконні дії (бездіяльність) слідчого у зв'язку із відмовою у наданні для ознайомлення матеріалів перевірки за фактом смерті Веджіє Кашка, — написав він.

Полозов зазначив, що з моменту оголошення постанови про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом смерті Веджіє Кашка минуло більше двох місяців і до сьогодні «Слідчий комітет» не надає матеріали дослідчої перевірки.

— У рамках перевірки були проведені як мінімум дві судово-медичні експертизи, які є основними доказами для слідства.

За його словами, після того, як він подав заяву на надання матеріалів перевірки у справі, її нібито негайно почала вимагати кримська «прокуратура».

— Попри всі бюрократичні хитрощі російської влади в окупованому Криму, попри тиск силовиків, якого зазнав кримськотатарський народ після початку окупації, ми продовжуємо домагатися встановлення усіх обставин загибелі Веджіє Кашка і притягнення винних осіб до відповідальності.

QHA повідомляло, що у травні Слідчий комітет Росії в анексованому Криму вдруге відмовився порушувати кримінальну справу за фактом смерті Веджіє Кашка. Вперше окупанти відмовилися порушувати справу в лютому 2018 року.

QHA