СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Адвокат Микола Полозов піддався викраденню співробітниками ФСБ у центрі Сімферополя.

За словами Полозова, це сталося тоді, коли він представляв на суді інтереси заступника глави Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова.

Полозова намагалися допитати як свідка і викрали під час виходу з готелю, в якому він мешкав.

— Вийшов з готелю. Підбігли невідомі чоловіки у цивільному одязі, з вереском зупинився «бусик», мене до нього запхали. Двері зачинилися, і ми поїхали. Усе це тривало декілька секунд. Ні посвідчень, ні форми ... Не встиг нічого сказати. А люди просто стояли і дивилися ... Це було зроблено для того, щоб вивести мене зі справи Умерова, оскільки, за російськими законами, адвокат не може брати участь в процесі, якщо його допитали як свідка. Я відмовився давати свідчення слідчому ФСБ. Однак він склав порожній протокол, на підставі цього мене вивели з процесу, — розповів Полозов.

Адвокат зазначив, що згодом була спроба відкрити справу за статтею «відмова свідка від дачі показань», однак після звільнення Умерова ці дві справи одразу «закрилися».

Полозов вважає, що в РФ адвокатам ніхто не надає гарантій безпеки.

— Якщо треба, дістануть і в Африці. Я з фаталізмом ставлюся до цього. Вб'ють — значить вб'ють. А що робити? У крайньому випадку, не буде соромно за те, що зробив за своє життя ... Розумієте, це питання морального вибору. Або ти готовий йти проти нелюдської путінської системи і захищати права людей, або десь виявляєш слабкість. Тоді просто не треба цим займатися.

Раніше повідомлялося, що Микола Полозов передав до адміністрації президента РФ листа заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, де вимагає, щоб президент РФ оприлюднив копії указу про звільнення Умерова і Ахтема Чийгоза.

Джерело: Факты

QHA