СІМФЕРОПОЛЬ / АК'СМЕДЖИТ (QHA) -

Адвокат Микола Полозов у рамках роботи комітету «Крим» вчора, 31 серпня, відвідав у СІЗО Сімферополя кримського татарина Ебазера Алієва. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

— Консультував Алієва з правових питань, в ході бесіди з'ясувалося, що його права у СІЗО серйозно порушуються адміністрацією, а конкретно т.в.о. начальника установи підполковником внутрішньої служби Балашовим С.В., який систематично поміщає Алієва в карцер. Важко сказати, наскільки законні і обгрунтовані дані рішення. За словами Алієва, начальник має до нього особисту неприязнь і обіцяє «згноїти у карцері»,  написав Полозов.

Він зазначив, що в Алієва є ряд захворювань, які не дозволяють йому перебувати в карцері. Це приміщення не холодне, але сире такі умови за медичними показаннями Алієву протипоказані.

Рішення про вміщення до карцеру має прийматися комісійно, зокрема з лікарем установи, проте стосовно Алієва чомусь ця вимога закону не дотримується. Є і ряд інших порушень,  повідомляє адвокат.

За його словами, ситуація з правами людини у Сімферопольському СІЗО взагалі важка, і випадок Алієва це лише верхівка айсберга беззаконня і безправ'я.

З приводу Ебазера Алієва мною буде підготовлено звернення до Уповноваженого з прав людини РФ. Подивимося, наскільки оперативно буде отримана зворотна реакція. Також будемо реалізовувати інші механізми захисту прав людини, пообіцяв Полозов.

Адвокат висловив надію, що ситуація в пенітенціарній системі Криму поліпшуватиметься, і заявив, що якщо російська влада не здійснює захист прав і свобод людини, він знайде час зайнятися цією проблемою.

ФОТО: інтернет

QHA