КИЇВ (QHA) -

Заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров, засуджені в анексованому Криму і передані до Туреччини сьогодні, прохання про помилування у президента Росії Володимира Путіна не просили.

Про це повідомив адвокат Микола Полозов.

— Ні Ахтем Чийгоз, ні Ільмі Умеров жодних заяв з проханнями про помилування, про амністію або ще про щось не підписували і не писали. Вони герої кримськотатарського народу, українські політв'язні, для яких моральні принципи і совість вищі навіть за власну волю. Це не ті люди, яких можна поставити на коліна і змусити писати милості до російської держави, сказав адвокат.

Раніше заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму, передали Туреччині. Спочатку їх привезли до Сімферополя, а потім літаком відправили до Анапи.

Джерела QHA повідомляють, що вони вже приземлилися в Анапі і передані турецькій стороні. Російський літак, що доправив їх, відлетів назад.

Нагадаємо, 11 вересня так званий Верховний суд Криму у повному обсязі підтримав звинувачення стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке вимагала для нього прокуратура  8 років позбавлення волі.

27 вересня Сімферопольський районний «суд» виніс вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову. Окупаційний суд визнав його винним у сепаратизмі за статтею 280.1 Кримінального кодексу Російської Федерації (Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ) і виніс вирок — 2 роки колонії-поселення і 2 роки заборони на суспільну діяльність.

Джерело: КримРеалії

QHA