СІМФЕРОПОЛЬ / АК'СМЕДЖИТ (QHA) -

Адвокату Миколі Полозову, якого «суд» постановив притягнути як свідка у справі Ільмі Умерова, пригрозили примусовим доправленням на допит. Про це адвокат повідомив у Twitter.

— На перерві у справі Чийгоза прийшов слідчий ФСБ Скрипка і спробував вручити повістку на допит. Я знову відмовився. Пригрозив мені приводом, написав він.

Тепер адвокат не виключає можливості свого викрадення.

Пізніше у відеокоментарі Полозов зазначив, що у кінці грудня 2016 року ним була направлена ​​апеляційна скарга на постанову Київського районного суду Сімферополя, який дозволив слідчому Скрипці незаконно провести його допит. Однак до Верховного суду скарга ще не надійшла.

— Рішення суду ще не набуло чинності. Таким чином дії слідчого Скрипки є абсолютно незаконними і спрямовані виключно на чинення тиску на мене як на захисника Ільмі Умерова, і загалом на спробу видворити мене за межі Криму для того, щоб я перестав надавати юридичну допомогу громадянам України кримським татарам, які перебувають під репресивним катком російської правоохоронної системи, додав Микола Полозов.

Як раніше повідомляло QHA, тиск на Полозова здійснюється з боку органів ФСБ у зв'язку із справою Ільмі Умерова: Миколу Полозова намагаються вивести із статусу його адвоката, допитати в якості свідка і позбавити можливості захищати Умерова в суді, а також з боку Слідчого комітету, причому з ініціативи кримської «прокуратури».

Адвокат Микола Полозов отримав постанову Київського районного суду, засідання якого відбулося 13 грудня, без адвокатів і слухачів. Суд постановив притягнути його як свідка у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова.

16 грудня кримському «прокурору» Олександру Домбровському відмовили у порушенні кримінальної справи проти російського адвоката Миколи Полозова у зв'язку з відсутністю в його діях складу злочину.

20 грудня постанову про відмову у порушенні кримінальної справи проти Миколи Полозова по ч. 2 ст. 294, ч. 1 ст. 297 КК РФ (втручання у будь-якій формі у діяльність прокурора, слідчого або особи, яка провадить дізнання, з метою перешкоджання всебічному, повному і об'єктивному розслідуванню справи; неповагу до суду, що вилилося в образі учасників судового розгляду) скасовано.

QHA