КИЇВ (QHA) -

Адвокату Миколі Полозову, який проводить незалежне розслідування загибелі ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка, відмовили у доступі до відеоматеріалів у цій справі.

Як повідомив адвокат, йдеться про оперативну зйомку ФСБ, де зафіксовано затримання кримськотатарських активістів Асана Чапуха і Бекіра Дегерменджи, а також відео розтину загиблої кримськотатарської активістки Веджіє Кашка.

За словами Полозова, йому не надала відео старший слідчий слідчого відділу в Київському районі Сімферополя Надія Балашова.

Полозов зазначає, що це вже другий випадок, коли слідство обмежує його у доступі до матеріалів перевірки за фактом загибелі Веджіє Кашка.

— Мені здається, це гра з боку слідства, щоб максимально ускладнити доступ до матеріалів. Влада максимально покриває своїх силовиків і створює усілякі бюрократичні перепони.

Також Полозов розповів, що відеозапис, який йому не дали подивитися, потрібен для підготовки альтернативної судово-медичної експертизи. За його словами, запис ляже в основу підготовки питань перед експертами, які проведуть альтернативну експертизу і спробують з'ясувати, чи є причинно-наслідковий зв'язок між смертю Кашка і діями поліції під час затримання.

Якщо адвокату не нададуть можливість подивитися відеозапис, він має намір знову подавати скаргу в підконтрольній Кремлю Київський районний суд Сімферополя на бездіяльність слідчого Балашової.

QHA повідомляло, що в окупованому Криму російські силовики вилучили з камер спостереження записи, які могли б пояснити смерть ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка.

Нагадаємо, 23 листопада 2017 року Кашка, разом з кримськотатарськими активістами, у тому числі Бекіром Дегерменджі, Асаном Чапухом і Кязімом Аметовим, перебувала в кафе міста Сімферополя.

Активісти прибули в кафе, щоб допомогти жінці вирішити фінансові проблеми. Однак до кафе прибули озброєні агенти ФСБ, які зірвали зустріч. За сценарієм російських спецслужб, вони нібито мали заарештувати кримських татар за "вимагання".

Під час обшуків і затримання, 83-річна Кашка відчула нездужання і була госпіталізована, проте в лікарні вона померла. Російські окупаційні власті пояснили її смерть "стресом", який вона пережила, але не визнали, що стрес стався внаслідок жорстокого поводження з їхнього боку.

Джерело: Крым.Реалии

QHA