ВАРШАВА (QHA) -

Сейм Польщі схвалив поправки до закону про заборону пропаганди комунізму та інших тоталітарних ідеологій, що дозволяє демонтаж символів радянської епохи, включаючи пам'ятники і меморіали. За законопроект проголосували 408 депутатів нижньої палати польського парламенту, проти — 7, 15 — утрималися, повідомляють польські ЗМІ.

Об'єкти, що підпадають під дію нового нормативно-правового акта, а їх налічується близько півтисячі, підлягатимуть демонтажу протягом року з моменту вступу документа у силу — через три місяці після його опублікування.

Норми закону не поширюються, зокрема, на пам'ятники, які не виставлені на загальний огляд, на об'єкти на кладовищах, на символи, виставлені в художніх, наукових, освітніх або інших цілях, які не передбачають "пропаганду тоталітарного режиму".

Також цією поправкою забороняється використовувати у назвах шкіл, дитсадків, лікарень, інших громадських і культурних установ слова, які є пропагандою комунізму або інших тоталітарних систем.

Нагадаємо, що політика декомунізації, яка проходить з 2014 року в Україні, полягає в ліквідації ідеологічної спадщини радянського періоду історії, і проявляється, зокрема, у вигляді заборони комуністичної ідеології та її символіки, знесення пам'ятників, присвячених радянським державним і партійним діячам, зміни назв населених пунктів, в яких використовуються слова, що є пропагандою тоталітарних систем або комунізму.

Станом на 15 червня 2017 року у Києві залишаються не демонтованими 10 пам'ятників і 18 пам'ятних знаків. Зокрема, це скульптура автору роману "Як гартувалася сталь" Миколі Островському, радянському військовому діячеві Михайлу Кирпоносу, кінна статуя Щорсу і скульптурна композиція екіпажу бронепоїзда "Таращанець".

Серед пам'ятних знаків — барельєф "Більшовикам 1918 року" у Печерському районі (завод "Арсенал"), барельєф Леніну на ст. м. "Театральна", а також пам'ятна дошка міністру оборони СРСР Андрію Гречку.

ФОТО: інтернет

QHA