КИЇВ (QHA) -

Колишній політв'язень Юрій Солошенко, який потрапив в російський полон у 74 роки, помер сьогодні, 4 квітня. Про це повідомив онук Солошенка, також колишній політв'язнів Геннадій Афанасьєв на своїй сторінці у Facebook.

— Тільки що помер Юрій Данилович Солошенко. Наш Герой. Мій дідусь. Політв'язень, який потрапив у російський полон тільки у свої сімдесят чотири роки. Він пройшов його повністю. Гідно. Через отримані травми і хвороби нас тоді звільнили, але все це не пройшло повз, — написав він.

Афанасьєв зазначив, що Юрій Солошенко «боровся до останнього подиху, залишаючись справжнім українцем — гордим, сором'язливим, ввічливим і незламним».

Колишній гендиректор оборонного заводу «Знамя» Юрій Солошенко був затриманий у серпні 2014 року нібито при спробі незаконно придбати і вивезти секретні комплектуючі до зенітно-ракетних комплексів «С-300». Мосміськсуд засудив його до шести років позбавлення волі у колонії суворого режиму.

15 червня 2016 року Юрій Солошенко і його онук Геннадій Афанасьєв повернулися з російського полону. Солошенко заявив, що в РФ йому постійно погрожували, говорили, що Україна його забула, і що український консул відмовляється з ним зустрітися. Політв'язня намагалися змусити прийняти російське громадянство.

Редакція QHA висловлює співчуття близьким та рідним Юрія Солошенка.

QHA