САНКТ-ПЕТЕРБУРГ (QHA) -

У Санкт-Петербурзі на 99-му році життя помер відомий письменник Данило Гранін. Він був одним із небагатьох відомих людей у Росії, які не підтримали анексію Криму.

Данило Гранін (справжнє прізвище — Герман) народився 1 січня 1919 року в родині лісника. Твори письменника вперше були надруковані у 1949 році. У своїх книгах Гранін описував життя вчених і винахідників. Пізніше він писав про життя ленінградців за часів блокади.

Письменник неодноразово переобирався членом правління Спілки письменників СРСР, також був членом Німецької академії мистецтв, отримав безліч нагород за свою літературну діяльність.

За його творами знято кілька фільмів.

В одному з інтерв'ю Данило Гранін так висловився з приводу анексії Росією Криму:

— Хто міг подумати, що таке може статися з Україною, з Кримом? Це все здається абсурдом. Абсурд сьогоднішнього дня — що ми в такі відносини складні, неприємні, важкі, небезпечні вступили з Україною. Абсурд сьогоднішнього дня — у тому, що наша могутня, здавалося б, багатюща, терпляча країна пасе десь у хвості сьогоднішнього світу. Те, що Хрущов подарував Крим, — це завжди сприймалося як незаконний і абсурдний і просто обурливий вчинок, але повернення Криму мене не радує. Не такою ціною.

Нагадаємо, у березні 2014 року, ввівши війська і провівши незаконний референдум, Росія анексувала український Крим. 18 березня у Кремлі було підписано так званий договір про прийняття Криму і Севастополя до складу Росії. Країни Заходу і міжнародні організації не визнали анексію Криму і ввели низку економічних санкцій проти Росії.

ФОТО: інтернет

QHA