ВАШИНГТОН (QHA) -

Американський астронавт NASA Юджин Сернан, який брав участь в останньому на сьогодні польоті на Місяць, помер у віці 82 років. Про це повідомляє NASA у своєму Twitter.

За своє життя Сернан тричі літав в космос. Перший раз — 1966 року з місією «Джеміні-9A», ставши другим американським астронавтом, який здійснив вихід у космос, другий  1969 року на кораблі «Аполлон-10», політ якого передував висадці людей на Місяць. Останній раз він літав 1972 року як командир місії «Аполлон-17», в рамках якої люди востаннє висадилися на Місяць.

Разом зі своїм напарником, геологом Харрісоном Шміттом, Сернан провів на Місяці більше трьох діб. За цей час вони тричі виходили на поверхню супутника. Оскільки астронавт повернувся у місячний модуль другим, він був останньою людиною, що ходила по Місяцю.

1976 року Сернан закінчив свою кар'єру у NASA і пішов на пенсію. Він займався бізнесом, працював коментатором на телебаченні, написав мемуари, які були видані 1999 року.

Причина смерті видатного астронавта на даний момент невідома, однак останні години свого життя він провів у родинному колі.

ФОТО: NASA

QHA