БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

Сьогодні, у ніч на 02 липня 2017 року після тривалої та важкої хвороби померла мама заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза — Аліє-ханим Чийгоз.

Ахтем Чийгоз більше двох років знаходиться у слідчому ізоляторі Сімферополя за надуманим звинуваченням у «справі 26 лютого». Його затримали у січні 2015 роки за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014.

Окупаційна влада Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень. Його справу суд розглядає в рамках «справи 26 лютого».

Мати Ахтема Чийгоза Аліє Абдураімівна була важко хвора. Кілька днів тому захист Ахтема Чийгоза заявив, що у зв'язку зі стрімкою прогресією хвороби час у даній ситуації «йде на дні», і попросив суд дозволити політв'язню попрощатися з матір'ю. Це клопотання було відхилене.

Адвокат Микола Полозов просив негайно припинити нелюдське, принижуюче людську гідність поводження щодо Ахтема Чийгоза. І широким розголосом домогтися для нього можливості попрощатися з найближчою людиною.

Міністерство закордонних справ України зажадало від окупаційної влади РФ у Криму дозволити заступнику глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу, якого окупанти півострова другий рік утримують у СІЗО за сфабрикованим звинуваченням, побачитися з тяжко хворою матір'ю.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зазначив на своїй сторінці в ФБ, що Аліє-ханим Чийгоз народилася у 1941 році в селі Корбек поблизу Алушти. Як і всі кримські татари, у травні 1944 року була депортована з Криму. У спільному шлюбі з Зейтулла аг'а Чийгозом вони виростили і виховали чотирьох дітей, мають 10 онуків.

Кілька місяців тому лікарі встановили у Аліє Чийгоз важку хворобу в стадії, яка не піддається лікуванню. Внаслідок міжнародного тиску і зусиль, зроблених правозахисними організаціями, російська окупаційна влада після деяких відмов і сперечань була змушена організувати Ахтему Чийгозу зустріч з помираючою матір'ю.

QHA