МІНСЬК (QHA) -

У Білорусі на 61 році життя померла мати Героя Небесної сотні Михайла Жизневського — Ніна. Жінка померла у Гомельському госпіталі інвалідів, куди її доставила швидка допомога.

Відзначимо, що у квітні на 73 році життя раптово помер батько українського героя — Михайло.

Навесні цього року згідно з розпорядженням президента України Жизневські мали лікуватися в одному з українських санаторіїв.

Ніна Жизневська розповідала, як їй важко жити у Гомелі після смерті сина. Їй відмовляли у лікуванні, сестру загиблого відрахували з університету, а щоб зробити пам'ятник на могилі Михайла, батькам довелося позичати гроші. У неї був діабет і хворі ноги, а на 39-й день після смерті сина стався ще й інфаркт.

Нагадаємо, першими жертвами української Революції Гідності стали вірменин Сергій Нігоян і білорус Михайло Жизневський — українці по духу. Вони загинули від снайперських куль 22 січня 2014 року.

Нагадаємо, раніше у Києві визначилися з лауреатами Міжнародної літературної премії «Воїн світла», присвяченій пам'яті Героя Небесної Сотні Михайла Жизневського.

Премія присуджена білоруському письменнику Валентину Дубаковце за повість «Чужий» і українському письменнику Артему Чеху за щоденник солдата про війну на Донбасі «Точка нуль».

QHA