КИЇВ (QHA) -

Більше 30% українців підтримують створення в Україні автокефальної помісної православної церкви, йдеться у повідомленні фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва і соціологічної служби Центру Разумкова за підсумками проведеного опитування населення.

Тим часом, 20% громадян країни виступили проти помісної церкви.

Як показало дослідження, іншим українцям це або байдуже (35%), або вони не мають певної відповіді (14%). Найбільше ідею створення помісної церкви підтримують жителі західної України (58%), а в центральній частині 35% прихильників автокефалії.

Не підтримують створення автокефальної церкви на півдні (24% — проти, 9% — за), на сході (відповідно, 28% і 10%) і на Донбасі (18,5% і 28%).

Раніше настоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявив, що Україна може отримати автокефалію у липні нинішнього року.

Як писало QHA, президент Петро Порошенко заявив, що Україна як ніколи близька до появи власної помісної церкви. Він звернувся до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія з проханням видати томос про автокефалію Української православної церкви. Це рішення підтримала Верховна Рада.

QHA