СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Інтерес інвесторів до купівлі нерухомості в окупованому Криму за перше півріччя 2018 року знизився на третину в порівнянні з торішніми показниками. Про це повідомляється у дослідженні «Avito Нерухомість».

У дослідженні відзначили, що інформація подана на підставі інтересу до нерухомості, а не укладених угод, через що можна припустити, яким буде ринок у найближчі місяці.

Найдорожча квартира на анексованому півострові, яку виставили на продаж, — восьмикімнатний пентхаус в Алушті вартістю 141 млн рублів. Найдешевше житло, яке пропонують купити, знаходиться у Джанкої і коштує 500 тисяч рублів.

Так, за січень–червень 2018 року на анексованому півострові уклали 2,6 тисячі договорів, що у 2,5 рази більше, ніж у минулому році. Однак до цієї цифри входять також угоди з нежитлових приміщень.

У курортних містах рієлтори не відзначають спаду інтересу на житло.

Однак агентства невеликих міст і Сімферополя відзначають зниження інтересу на придбання житла.

— Порівнюючи наші обсяги продажів з минулим роком, ми дійсно відзначаємо цю тенденцію: ринок в Криму просів, — наголосили експерти у Саках.

Фахівці з нерухомості у Феодосії також відзначили, що спад інтересу є: порівняно з реалізацією за 2014 – 2015 рр. він впав на 30%.

Згідно з дослідженням, більшість рієлторів на анексованому півострові заявили, що близько 80% покупців — інвестори з РФ.

QHA повідомляло, що оренда житла в окупованому Криму різко подорожчала. Так, середня ставка оренди квартир збільшилася на 9,8% і становить 21 тисячу 495 рублів на місяць. Гендиректор порталу «Мир квартир» в Криму Павло Луценко заявив, що ціни тільки починають рости.

Джерело: РБК

QHA