КЕРЧ (QHA) -

 

Підконтрольний Кремлю "Керченський міський суд" в анексованому Криму заарештував на два місяці трьох українських моряків, які дістали поранення у результаті обстрілу російськими прикордонниками українського судна в Керченській протоці, передає "Новая газета".

Так, українців Андрія Ейдера, Андрія Артеменка і Василя Сороку залишили під вартою до 25 січня 2019 року.

Засідання "суду" провели безпосередньо у Керченській лікарні, де перебувають постраждалі. Журналіст Антон Наумлюк зазначив, що Андрія Ейдера прооперували.

 

До моряків не пустили незалежних адвокатів.

За словами адвоката міжнародного об'єднання "Агора" Олексія Ладіна, який захищає Василя Сороку, "слідчий" у Керчі навмисно ухилявся від контактів з адвокатом, незважаючи на адвокатську угоду з родичами потерпілого українця.

— Цілком можливо, що така поведінка слідчого, який знав про наявність адвоката за угодою, і тим не менш клопотав про арешт Сороки, не сповістивши мене, каже про фізичний тиск, якому може піддаватися мій підзахисний, — зазначив він.

 

Ладін оскаржуватиме дії "слідчого" і має намір усе ж таки взяти участь в захисті Василя Сороки.

 

Підконтрольний Кремлю "Київський районний суд" у Сімферополі 27 листопада заарештував на два місяці 12 українських моряків: Андрія Оприско, Володимира Варімеза, Сергія Цибізова, Віктора Беспальченка, Юрія Будзила, Володимира Терещенка, Сергія Попова, Михайла Власюка, Богдана Головаша, Романа Мокряка, Сергія Чулібу і Владислава Костишина. Їх залишили під вартою до 25 січня 2019 року.

До будівлі "Київського районного суду" під час процесу над полоненими моряками стягнули "поліцейських", "приставів" і російський ОМОН. Під "суд" підтримати полонених прийшли кримчани. На "засідання" пустили тільки пропагандистські російські ЗМІ.

Захищають полонених моряків 8 кримських адвокатів. Журналіст Антон Наумлюк оприлюднив список з 24 затриманих ФСБ у Керченській протоці українських моряків.

Їм закидають незаконний перетин кордону за частиною 1 статті 322 КК Росії.

 

Джерело: Новая газета

QHA